Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Dita_Kraus Duma_de_Estado Dzibanche Cristianismo_no_denominacional Echassieres Alexander_Gavrylyuk Día_de_las_Americas Drummondville Douglas_C_33 Cuadrangular_de_Villamontes_2012 Deportivo_Italia_Futbol_Club Ducado_de_Cornualles Disney_Interactive_Studios Códigos_de_región Alligator_Hunt Cumulo_de_la_Mariposa Dinastia_arsacida Dampvalley-lès-Colombe Cyamopsis_tetragonoloba Ecole_francaise_d'Athenes Cretaquarium David_Bruce_Lellinger D_51 Copa_Castilla_y_León_de_fútbol_2013-14 Cristian_Fabian_Diaz Criptonomicón Donnie_Van_Zant Cronos_(pelicula) Corporacion_de_Fomento_de_la_Produccion Cuisine_classique Anabarilius_maculatus Alianza_Democratica_Tricolor Craveggia Alphitonia_emmenosperma Cuenca_del_Alberche Corte_Suprema_de_Justicia_de_Mexico Alzing Cria_y_uso_de_invertebrados Ammolabrus Edificio_Dacon Diamond_DA42 Distrito_Municipal_de_John_Taolo_Gaetsewe Drymusa Cyanochen Copa_de_oro_de_occidente Economia_Monetaria:_una_Revolucion_contra_la_Teoria_Economica_Superficial Division_de_Honor_de_fútbol_sala_2007_2008 Dáat DAMA Cord_Cleque Droṇa Distrito_de_Bellavista_(Callao) Diss Cuarteto_de_la_Habana Eating_animals

html map