Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nummi.ten-wciaz.nowaruda.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.probando.ten-wciaz.nowaruda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.thanatos.ten-wciaz.nowaruda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Nikoh_E._S. Organización_del_Ejército_Secreto Operaciones_de_bandera_falsa Pierrot_le_fou Nerium_indicum_f_lutescens Peranakan Polvorón Palacio_de_congresos_y_auditorio_kursaal Polémica_del_indoeuropeo Nené_Malbrán Ophrys_aranifera_f._pseudomuscifera Pinot Parque_regional_de_la_Sierra_de_Gredos Pablo_de_Yugoslavia Ophraella_californiana Paises_por_PIB_(PPA)_per_capita Pequeños_insolentes Natacion_Con_Aletas Payzac Perú_en_2008 Nazario_Chávez_Aliaga Numero_aureo Piedratajada Odontota_dorsalis Pan_Am Pericial_caligráfica Ondas_en_plasmas Oberwil_im_simmental Música_Folklórica_Mexicana Obus_autopropulsado_M109 Pedro_Núnez_(matematico) Novedosa Pedro_Cieza Nafta_de_petroleo Nahum_Montt Pimentonera Pier_Giorgio_Frassati Mémoires_de_l’Académie_Nationale_des_Sciences,_Belles-Lettres_et_Arts_de_Lyon Ope_Pasquet Phalaenopsis_philippinensis Nicole_Loraux Pen_Drive Pasión_según_san_Mateo Peyber_Hispania Nonant Muzimei Oblast_de_Zhytomyr Pomatoschistus_tortonesei Nelson_McDowell Port_le-Grand Pepe_Sales Noviembre_de_1989 Nuble_(estación) Paris-Roubaix_1994 Para_vivir

html map