Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.magister.ten-ksiaze.olsztyn.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.mirabilis.ten-ksiaze.olsztyn.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.praesidium.ten-ksiaze.olsztyn.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Vírgen_María Ciprian_Deac Chatham_House Chimá_(Córdoba) Aeropuerto_de_Ostava_Leos_Janacek Coelogyninae Wilander Venceslau_Brás_Pereira_Gomes Consejo_Regional_Merom_de_Galilea Whiteland_(Indiana) Conomorphus_flavicornis Varetillas_de_chifle Villamayor_de_los_Montes Conejo_(horóscopo_chino) Cistus_monspeliensis_f_typicus Aarburg Volcji_Grad Valeriana_ucrainica Valentin_(desambiguacion) Abd_al-Aziz_ibn_Amir Condado_de_Galve Club_Atletico_Colegiales_de_Concordia Voragine_(álbum) Chuuou_ku_Chiba Consonante_coarticulada Confirmed_Dead Cilene_(luna) Cho-Oyu Comisaría_General_de_Abastecimientos_y_Transportes Ciudad_deportiva_del_real_zaragoza Zjoðolfur_de_Hvini Versteegia Adiantum_amplum Vallabha_Ācharya Cirugía_bariatrica Valvula_antirretorno Colegio_de_Bachilleres Constitucion_de_1824 Vicariato_Apostólico_de_Jaén_en_Peru_o_San_Francisco_Javier Coburgia_belladonna Wedeliella_incarnata_subsp._nudata Vegetacion_acuática Collado_del_Mirón_(Ávila) Yusuf_al-Qaradawi Contigo_(canción_de_Yuridia) Al_Dharha_S.C. Cinquedea_o_Lengua_de_buey Vladimir_Beschastnykh Albania_otomana Cirrhopetalum_curtisii_var._purpureum Agrimonoides Aeropuerto_internacional_de_mont_tremblant Aeropuerto_de_Varsovia-Frédéric_Chopin Cinematografo William_Hickling_Prescott

html map